چکه کردن شیرآلات بهداشتی

خلاصه :اگر تا به حال برایتان پیش آمده که صدای چک چک قطرات آب که از شیرآلات بر کف سینک یا روشویی می چکد باعث از بین رفتن تمرکزتان شود و اعصاب‌تان را خرد کند و یا فکر هدر رفتن آب باعث نگرانی‌تان است خواندن این مقاله می‌تواند کمک خوبی به شما کند.

چکه کردن شیر آب از گذشته تا به امروز یک مشکل بزرگ و دغدغه‌ای آزاردهنده بوده. همانطور که پیش از این گفته‌ایم از یک طرف سروصدایی که چکه کردن آب به وجود می‌آورد و از طرفی دیگر آب آشامیدنی و تمیزی که بی‌دلیل راهی فاضلاب می‌شود همه و همه دلایل بسیار مهمی هستند که اهمیت توجه به چکه کردن آب را افزایش می‌دهند.

دست به آچار شدن یا نشدن، مسئله این است

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که با روبه‌رو شدن با هر مشکل فنی دست به آچار می‌شوید و دوست دارید خودتان مشکل را برطرف سازید. روشن است در بسیاری از موارد ممکن است این دست به آچار شدن نه تنها نتیجه مثبتی نداشته باشد، بلکه باعث بیشتر شدن خرابی نیز بشود.

ممکن است بعضی وقت‌ها این دست به آچار شدن‌ها و این اقدامات افراد فنی باعث شود مجبور شوید برای همیشه با وسایل و تجهیزات خراب شده خداحافظی کنید اما از طرفی دیگر این امکان وجود دارد که بعد از چند بار خرابکاری بالاخره راه حل مشکلات را بیابید و به یک تعمیر کار ماهر تبدیل شوید.

تعمیر بعضی قطعات ریسک بسیار بالایی دارند. برای مثال بعضی اتصالات مربوط به شیرآلات باید توسط متخصص تعمیر و نصب شوند. اگر فردی کم دانش و بی تجربه به این قطعات دست بزند ممکن است خرابی‌های جدی و جبران ناپذیری ایجاد کند و باعث ایجاد آزار و اذیت‌هایی مثل قطع شدن آب و مواردی از این دست برای دیگران نیز شود.

بنابراین انتخاب اینکه خودتان برای تعمیر چکه کردن شیرآلات اقدام کنید و یا کار را به متخصص بسپارید با شماست اما باید ریسک این کار را نیز بپذیرید و بدانید مسئولیت نتیجه‌ی آن هم با شماست. توصیه می‌شود به غیر از موارد جزئی که با کمی صرف زمان قابل اجرا هستند بقیه موارد به متخصصین این زمینه سپرده شود تا هم آسیبی به شیرآلات و اتصالات وارد نشده و هم خرابی بزرگ‌تری ایجاد نگردد.

در مواردی مثل شیرآلات هوشمند، چشمی و اتوماتیک درصورت رخ دادن مشکل بهتر است محصول توسط متخصص بررسی شود چون این محصولات هم حساسیت بیشتری دارند و هم به سبب ساختار پیچیده‌تری که دارند تعمیر آن از هر کسی بر نمی‌آید.

دلایل چکه کردن شیرآلات

شیرآلات بهداشتی می‌توانند به دلایل مختلف دچار خرابی و چکه کردن شوند. برای مثال تجمع رسوب و آلودگی در بخش‌های مختلف شیر می‌تواند یکی از این دلایل باشد. همچنین خرابی واشر، کارتریج و یا حتی زنگ زدگی شیرآلات می‌تواند باعث وقوع چنین مشکلاتی شود.

در انتخاب شیرآلات باید دقت کنید. اگر جنس شیرآلات بهداشتی شما مرغوب نباشد و در اثر مجاورت با رطوبت و آب دچار خوردگی و زنگ زدگی شود علاوه براینکه ظاهر بد و نامناسبی خواهند داشت، کارایی آن‌ها نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

اگر چکه کردن شیرآلات بهداشتی در نتیجه مشکل واشر باشد خرید و تعویض واشر کار خیلی زمانبری نیست و به راحتی می‌توانید خودتان برای بسیاری از شیرآلات این کار را انجام دهید و اگر کارتریج و مغزی شیر دچار خرابی شده است این قطعه به صورت جداگانه امکان تهیه و تعویض دارد.

البته خوب است به خاطر داشته باشید چکه کردن شیر به خاطر خرابی واشر می‌تواند هم به علت اشتباه بستن واشر باشد و هم کیفیت پایین واشر و خراب شدن آن، بنابراین در هنگام تعویض و یا نصب محصول باید مراقب این جزئیات نیز باشید.

استفاده نادرست از شیرآلات، ایجاد پوسیدگی‌های احتمالی ناشی از کیفیت پایین محصول و .... همه و همه از مواردی هستند که می‌توانند زمینه ساز ایجاد خرابی‌هایی از جمله چکه کردن شیرآلات شوند. بنابراین همانقدر که انتخاب محصول مناسب از اهمیت برخوردار است استفاده درست آنها نیز مهم است. یکی از انواع شیرآلات بهداشتی که به سبب ساخت و کیفیت بالای خود کمتر دچار چنین مشکلات می شود شیرآلات شودر هستند. همچنین قطعات مربوط به این محصول به راحتی در دسترس بوده و مشکل خاصی در تامین تجهیزات وجود ندارد.

 
 
منتشر شده در تاریخ 1399/10/22

نظر خود را ثبت کنیدمطالب مرتبط

blog

مشاهده آرشیو