همه مطالب


علت و رفع چکه کردن شیر اهرمی (آموزش گام به گام)

علت و رفع چکه کردن شیر اهرمی (آموزش گام به گام)

اگر تا به حال برایتان پیش آمده که صدای چک چک قطرات آب که از شیرآلات بر کف سینک یا روشویی می چکد باعث از بین رفتن تمرکزتان شود و اعصاب‌تان را خرد کند و یا فکر هدر رفتن آب باعث نگرانی‌تان است خواندن این مقاله می‌تواند کمک خوبی به شما کند.
1401/07/26
برق انداختن شیرآلات با چند روش ساده و کارآمد

برق انداختن شیرآلات با چند روش ساده و کارآمد

تمیز کردن شیرآلات بهداشتی هم مثل خیلی از کارهای دیگر قلق دارد و اگر راه و رسم درست این کار را یاد بگیرید، می¬توانید در چند دقیقه شیرآلات بهداشتی خانه خود را برق بیندازید و آنها را مثل روز اول تمیز و شفاف کنید.
1401/07/18
کارتریج شیر اهرمی چیست؟ آموزش تعویض کارتریج شیر آب

کارتریج شیر اهرمی چیست؟ آموزش تعویض کارتریج شیر آب

امروزه با توجه به پیشرفت صنعت شیرآلات، اکثر شیرآلات با کارتریج کار می‌کنند و در اکثر موارد از شیرهای اهرمی استفاده می‌شود که اساس کار این شیرآلات با کارتریج است. علت اکثر خرابی شیرهای آب اهرمی این است که کارتریج آن‌ها دچار مشکل شده‌است. در این مقاله قصد داریم به معرفی کارتریج شیر اهرمی و نحوه تعویض آن بپردازیم.
1401/06/28
تمیز کردن سریع و آسان حمام

تمیز کردن سریع و آسان حمام

نظافت حمام و تجهیزات آن هم مانند بقیه بخش‌های خانه قواعد و قوانین خاص خود را دارد که رعایت آن‌ها به بهتر و سریع‌تر تمیز شدن محیط و همچنین افزایش طول عمر تجهیزات حمام کمک ویژه‌ای می‌کند. اگر به دنبال راه‌های ویژه و سریع برای تمیز کردن حمام و تجهیزات مختلف آن هستید در این مقاله همراه ما باشید.
1400/07/28
علت سفت شدن شیرآلات اهرمی چیست؟
آموزش تعمیر علم شیر ظرفشویی برای رفع چکه کردن
آبکاری یا آب بندی شیرآلات

آبکاری یا آب بندی شیرآلات

در حقیقت پیش از اینکه شما اقدام به خرید شیرآلات بهداشتی کنید. انواع شیرآلات در طی پروسه‌ی ساخت آب کاری می‌شوند و محصول کامل در فروشگاه‌ها قرار می‌گیرد. این آبکاری شیرآلات است که این میزان از تنوع در رنگ و حتی میزان تیرگی و روشنی رنگ محصول، مات یا براق بودن شیرآلات و ... را مشخص می‌کند و ما این میزان از تنوع را مدیون آبکاری شیرآلات هستیم.
1400/06/10
فلاش تانک چیست و  چه فرقی با سیفون دارد؟

فلاش تانک چیست و چه فرقی با سیفون دارد؟

امروزه که همه دنیا با معضل کمبود آب مواجه است، صرفه‌جویی در مصرف آب حداقل کاری است که می‌توانیم انجام دهیم و البته وظیفه‌ای است که بر دوش همه انسان‌ها گذاشته شده. ما با استفاده از ابزار و تجهیزاتی که در اختیارمان قرار داده شده به راحتی می‌توانیم مصرف آب را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم؛ یکی از این‌ تجهیزات، فلاش تانک نام دارد که کمک شایانی به کاهش آب مصرفی در توالت می‌کند. فلاش تانک که به اشتباه سیفون نیز خوانده می‌شود در توالت‌های اکثر ساختمان‌های مسکونی و تجاری استفاده می‌شود تا علاوه بر کاهش مصرف آب، سطح بهداشت این محیط را بالا ببرد. در این مقاله قصد داریم به بررسی فلاش تانک بپردازیم و با جزئیات آن آشنا بشویم؛ همچنین تفاوت آن با سیفون را نیز بررسی کنیم.
1400/04/12
پرلاتور شیرآلات چیست: نحوه نصب و تعویض پرلاتور

پرلاتور شیرآلات چیست: نحوه نصب و تعویض پرلاتور

دنیای مدرنی که ما در آن زندگی می‌کنیم، پیشرفت و توسعه شهرها باعث شده تا همگان به آب لوله‌کشی دسترسی پیدا کنند. با توجه به خشک‌سالی‌های اخیر، در شهرهای بزرگ و کوچک مردم با کمبود آب مواجه شده‌اند؛ همین دلایل سبب شده است تا جلوگیری از هدر رفتن و استفاده بیش‌ازحد آب آشامیدنی جز وظایف ما قرار گیرد و همگی برای نجات کره زمین از بی‌آبی دست‌به‌کار شده و این امر را به فرزندانمان نیز گوش زد کنیم. در این میان ابزارهایی بوجود آمده‌اند تا مصرف آب را در منازلمان کاهش دهند. یکی از ساده‌ترین وسایل که در عین‌حال بسیار کاربردی می‌باشد و به تولید انبوه رسیده است، پرلاتور شیر آلات نام دارد. در این مقاله که به هدف آشنایی بیشتر شما با پرلاتور شیر آلات تهیه شده‌است، می‌خواهیم توضیحاتی را درباره این ابزار به شما ارائه داده و سپس به شرح اجزای آن و درنهایت، معرفی انواع پرلاتور بپردازیم.
1400/03/08
تمیز کردن سینک ظرفشویی + براق کردن

تمیز کردن سینک ظرفشویی + براق کردن

سینک ظرفشویی آشپزخانه یکی از مورد استفاده‌ترین بخش‌ها در هر خانه است؛ بنابراین جای تعجب نیست که آن‌ها گاها می‌توانند از کثیف‌ترین بخش‌های منزل نیز باشند. تمیز کردن سینک ظرفشویی اگر به موقع اتفاق نیافتد و آلودگی‌ها بیش از حد در آن بمانند، می‌تواند منجر به بیماری‌های خطرناک و تهدیدکننده‌ای بشود. اگر شما یک روش روتین برای تمیز کردن سینک آشپزخانه خود داشته باشید، بدون نیاز به تمیزکننده‌های شیمیایی و صرفا با استفاده از پاک‌کننده‌های طبیعی و بی‌ضرری که در هر آشپزخانه‌ای پیدا می‌شوند، به راحتی می‌توانید سینک ظرفشویی را تمیز کنید. در این مقاله در خصوص تمیز کردن سینک ظرفشویی صحبت خواهیم کرد و تمیز کردن انواع سینک ظرفشویی را با انواع پاک‌کننده‌های طبیعی بررسی می‌کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.
1400/03/03