وبلاگ

Blog


تمیز کردن سریع و آسان حمام

خلاصه :نظافت حمام و تجهیزات آن هم مانند بقیه بخش‌های خانه قواعد و قوانین خاص خود را دارد که رعایت آن‌ها به بهتر و سریع‌تر تمیز شدن محیط و همچنین افزایش طول عمر تجهیزات حمام کمک ویژه‌ای می‌کند. اگر به دنبال راه‌های ویژه و سریع برای تمیز کردن حمام و تجهیزات مختلف آن هستید در این مقاله همراه ما باشید.

استحمام در یک حمام تمیز و بدون آلودگی می‌تواند تمام خستگی روز را از بین برده و شروعی مناسب برای یک استراحت خوب و تجدید قواست. تمیز و مرتب بودن حمام، وان، شیرآلات بهداشتی، وجود بوی خوش در فضای حمام و مواردی از این دست باعث می‌شود تا انرژی مثبت حاصل از استحمام چند برابر شود و حمام کردن به یک مدیتیشن تبدیل شود.

 

تمیز کردن وان حمام

وان های حمام معمولا به مرور زمان کثیف می‌شوند و باید به طور مرتب و به صورت اصولی تمیز شوند. تمیز کردن وان شاید در نگاه اول دردسر بزرگی به نظر برسد اما در واقعیت این طور نیست. برای تمیز کردن وان حمام حتما لازم نیست از ابزار پیچیده و یا شوینده ‌ای گران‌قیمت و شیمیایی استفاده کرد. برای تمیز کردن وان حمام می‌توانید از شوینده های طبیعی و محلول‌های ساده‌ای استفاده کنید و خیالتان از بابت نظافت کامل این فضا راحت باشد.

برای نظافت وان حمام می‌توایند از این مواد کمک بگیرید:

برای تمیز کردن وان حمام با مواد طبیعی به آب گرم، سرکه سفید، بطری اسپری و حوله پارچه‌ای نیاز دارید. برای ساخت یک تمیزکننده مناسب باید ظرف خالی اسپری را با نسبت‌های مساوی از آب و سرکه پر کرده و با تکان دادن اسپری محلول یکدستی به دست آورید. اگر بوی سرکه شما را اذیت می‌کند می‌توانید از کمی اسانس نعنا در محلول جهت خنثی کردن بوی سرکه استفاده کنید.

برای شروع نظافت وان، سطح وان را مرطوب کرده و سپس تمام سطح وان را با محلولی که درست کرده‌اید اسپری کنید. 10 دقیقه به محلول برای نظافت سطح وان فرصت دهید و سپس با آب و صابون سطح وان را بشویید و از تمیزی آن لذت ببرید. اگر آلودگی روی سطح وان بیش از حد باشد می‌توانید از خمیر جوش‌شیرین نیز برای نظافت وان حمام کمک بگیرید. برای درست کردن خمیر جوش‌شیرین باید به ازای نصف فنجان جوش‌شیرین 1 تا 2 قاشق غذاخوری آب ریخته و آن را به هم بزنید تا خمیری به دست آید که به شما در نظافت وان کمک کند. استفاده از این روش‌ها به تمیز شدن سریع و کم هزینه وان حمام کمک ویژه‌ای می‌کند. از همین محلول و ترکیبات می‌توان برای نظافت کف و دیوار حمام نیز استفاده کرد.

در هنگام تمیز کردن حمام و استفاده از هر نوع شوینده طبیعی یا شیمیایی باید مراقب سلامتی خود باشید. از ترکیب چند ماده مختلف به شدت خودداری کنید و از پاشیده شدن شوینده ها به چشم و صورتتان جلوگیری کنید، از طرفی دیگر استفاده از ماسک و دستکش نیز می‌تواند از رخ دادن برخی مشکلات احتمالی جلوگیری کند.
 

چطور شیرآلات حمام

شیرآلات حمام هم مانند هر نوع دیگری از شیرآلات باید به صورت مداوم تمیز شوند و باید در نظافت این شیرآلات نیز دقت شود. شیرآلات حمام به دلیل پرکاربرد بودن و مجاورت دائم با آب و رطوبت باید کیفیت ساخت خوب و آبکاری خیلی مناسبی داشته باشند. اما با تمام کیفیت مناسب و ساخت خوب این محصول، باید به خوبی از آن مراقبت شود. منظور از مراقبت استفاده درست از محصول و دقت در نظافت آن است.

در هنگام نظافت شیرآلات آشپزخانه به هیچ عنوان از شوینده های اسیدی، پاک کننده های نامناسب، ابزار تیز و خشن، پارچه یا اسکاچ زبر و مواردی از این دست استفاده نکنید.
اگر روی شیرآلات حمام شما رسوبات وجود دارد می‌توانید به کمک محلول آب و سرکه از دست رسوبات خلاص شوید و تمیزی و زیبایی را به شیرآلات حمام خود برگردانید.

 

حمام با بوی مطبوع

برای اینکه حمام شما بوی خوبی داشته باشد نیاز است تا جزئیات کوچکی را رعایت کنید. استفاده از تهویه مناسب می‌تواند در جلوگیری از بوی نامطبوع موثر باشد. از طرفی دیگر تهویه از تجمع بیش از حد رطوبت نیز جلوگیری می‌کند. یکی دیگر از راه حل‌های موثر استفاده از خوشبو کننده‌ها، شوینده‌های معطر، گل‌های طبیعی و معطر خشک شده، شمع‌های معطر و ... است. این محصولات در رایحه‌های مختلفی در بازار وجود دارند و شما می‌توانید مطابق با سلیقه خود خوشبو کننده مناسبی را تهیه کنید.

نظافت حمام با جوش شیرین در از بین بردن بوی بد موثر است و می‌تواند کمک موثری به شما کند. از جوش شیرین برای از بین بردن بوی بد سرویس بهداشتی نیز می‌توانید استفاده کنید.

 
 
 
منتشر شده در تاریخ 1399/11/11

نظر خود را ثبت کنیدمطالب مرتبط

blog

مشاهده آرشیو