وبلاگ Blog

انواع سینک ظرفشویی از لحاظ جنس و مدل

خلاصه :سینک ظرفشویی یکی از تجهیزات آشپزخانه است که به دلیل پرکاربرد بودن و اهمیت تاثیر آن در زیبایی محیط باید در انتخاب و خرید آن دقت کرد. علاوه بر موارد گفته شده به دلیل تنوع موجود در بین انواع شیرآلات، رعایت تناسب بین شیرآلات و سینک از واجبات است. سینک های ظرفشویی را می‌توان هم براساس جنس و هم نوع ساختار دسته‌بندی کرد. هر دو این گزینه‌ها موارد تعیین کننده‌ای هستند و در زمان انتخاب و خرید باید به آنها توجه شود.

سینک ظرفشویی یکی از تجهیزات آشپزخانه است که به دلیل پرکاربرد بودن و اهمیت تاثیر آن در زیبایی محیط باید در انتخاب و خرید آن دقت کرد. علاوه بر موارد گفته شده به دلیل تنوع موجود در بین انواع شیرآلات، رعایت تناسب بین شیرآلات و سینک از واجبات است.

در گذشته جنس سینک های ظرفشویی عموما از استیل ضدزنگ بود اما همانطور که دیگر تجهیزات خانه و آشپزخانه در این سالها دستخوش تغییر و پیشرفت شده است، سینک های ظرفشویی نیز از این قائده مستثنی نبودند. درحال حاضر مدل‌های مختلف سینک ظرفشویی که تناسب خوبی با دکوراسیون و سلیقه‌های مختلف دارند در بازار وجود دارد و خبری از یکنواختی سابق در این بازار نیست.

سینک های ظرفشویی را می‌توان هم براساس جنس و هم نوع ساختار دسته‌بندی کرد. هر دو این گزینه‌ها موارد تعیین کننده‌ای هستند و در زمان انتخاب و خرید باید به آنها توجه شود.

سینک های ظرف شویی به صورت معمول به دو دسته تک لگنه و دو لگنه تقسیم می‌شوند. این شما هستید که انتخاب می‌کنید، متناسب با فضای در اختیار خود اقدام به خرید سینک ظرفشویی تک لگنه یا دو لگنه کنید. اگر فضایی که در اختیار دارید بزرگ و به اندازه کافی است یک سینک دو لگنه می‌تواند بسیار مناسب شما باشد اما در فضاهای کوچکتر بهتر است از سینک های تک لگنه استفاده شود.

هم زمان با اینکه به دنبال یک سینک ظرفشویی جدید و زیبا هستید باید به مواردی که در کیفیت محصول نیز تاثیر دارد توجه کنید. برای مثال ضخامت ورقه و جنس آن در سینک های استیل از موارد بسیار مهم است. روشن است هرچه ضخامت ورقه استیل بیشتر باشد کیفیت و به دنبال آن قیمت محصول بیشتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: قیمت شیرآلات آشپزخانه در چه بازه است؟
 

هنگام خرید سینک ظرفشویی به عمق سینک توجه کنید، سینک های موجود در بازار عمق‌های متفاوتی دارند و خوب است بدانید هرچه عمق سینک بیشتر باشد، کیفیت سینک ظرفشویی شما بیشتر است.

کدام نوع از سینک ظرفشویی مناسب خانه شما است؟

سینک‌های ظرفشویی را می‌توان هم براساس جنس و هم نوع ساختار دسته‌بندی کرد. هر دو این گزینه‌ها موارد تعیین کننده‌ای هستند و در زمان انتخاب و خرید باید به آن‌ها توجه شود.
برای اینکه بتوانید بهترین سینک ظرفشویی را مناسب خانه خود انتخاب نمایید، لازم است به یک سری نکات توجه فرمایید.
انواع سینک ظرفشویی جدید که توسط کمپانی‌های سازنده تولید شده است، به‌صورت معمول به دو دسته تک لگنه و دو لگنه تقسیم می‌شوند. این شما هستید که انتخاب می‌کنید، متناسب با فضایی که در آشپزخانه در اختیار دارید، اقدام به خرید سینک ظرفشویی تک لگنه یا دو لگنه کنید. اگر فضایی که در اختیار دارید بزرگ و به اندازه کافی است یک سینک دو لگنه می‌تواند بسیار مناسب شما باشد؛ اما در فضاهای کوچک‌تر بهتر است از سینک‌های تک لگنه استفاده شود.

هم‌زمان با اینکه به دنبال انواع سینک ظرفشویی جدید و زیبا هستید، باید به مواردی که در کیفیت محصول نیز تاثیر دارد توجه کنید. برای مثال ضخامت ورقه و جنس آن در سینک‌های استیل از موارد بسیار مهم است. روشن است هرچه ضخامت ورقه استیل بیشتر باشد کیفیت، دوام و به دنبال این دو مورد، قیمت محصول بیشتر خواهد شد. از دیگر موارد حائز اهمیت در کنار سینک خرید شیرآلات است .
هنگام خرید سینک ظرفشویی به عمق سینک توجه کنید؛ زیرا انواع مدل سینک ظرفشویی موجود در بازار عمق‌های متفاوتی دارند و خوب است بدانید هرچه عمق سینک بیشتر باشد، تجربه بهتری هنگام ظرف شستن خواهید داشت.

انواع سینک ظرفشویی براساس جنس

امروزه با پیشرفت تکنولوژی توانایی تولید سینک ظرفشویی در جنس‌های مختلف بیشتر از قبل شده و علاقه‌مندان می‌توانند در میان انواع سینک، جنس مورد نظر را از استیل ضد زنگ، سرامیکی، چدنی، مسی، گرانیتی، مرمر، شیشه‌ای، سنگ کورین انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که قیمت انواع سینک ظرفشویی در جنس‌های مختلف متفاوت بوده و فرد می‌تواند بر اساس بودجه و سلیقه، خرید خود را نهایی کند.
قبل از اینکه به معرفی جنس‌های مختلف سینک ظرفشویی بپردازیم، لازم است شما را با انواع مختلف سینک از قبیل توکار، روکار و زیرکار بیشتر آشنا کنیم:

سینک توکار

برای نصب سینک ظرفشویی توکار باید فضای موردنیاز بر روی سنگ یا چوب روی کابینت برش داده شود. بعد از برش دادن صفحه کابینت، سینک ظرفشویی توکار از بالا در جای خود قرار می‌گیرد. این مدل از سینک در میان انواع سینک ظرفشویی جدید بسیار پرکاربرد هستند و نصب و تعویض راحت‌تری نیز دارند.
سینک ظرفشویی کنجی که یک مدل از سینک توکار به حساب می‌آید مناسب آشپزخانه‌هایی است که از فضای کوچکی برخوردار هستند و صاحب‌خانه می‌خواهد از گوشه و کنار آشپزخانه بیشترین استفاده را ببرد.
سینک ظرفشویی کنجی، همان‌طور که از اسمش پیداست در کنج کابینت شما به‌صورت توکار اقدام به نصب و راه‌اندازی می‌شود.

سینک روکار

 دومین نوع از انواع مدل سینک ظرفشویی، سینک ظرفشویی روکار بوده که با مدل توکار در نحوه‌ی قرارگیری و نصب تفاوت دارد. این مدل خود دارای چهارچوب و پایه است و برای استقرار در محل مناسب، احتیاجی به برش صفحه کابینت نیست و صفحه کابینت قسمت جلو و عقب سینک را نمی‌پوشاند.

سینک ظرفشویی روکار خود به دیوار پشتی وصل می‌شود و اتکایی به صفحه کابینت ندارد. سینک ظرفشویی روکار مناسب افرادی است که حساسیت بیشتری در مراقبت از صفحه کابینت در مقابل رطوبت دارند. البته لازم است بدانید اگر سینک ظرفشویی شما در موقعیتی قرار دارد که پشت آن دیوار نیست امکان استفاده از سینک ظرفشویی روکار برای آشپزخانه شما وجود ندارد و اغلب در رستوران‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند.


سینک ظرفشویی

 

سینک ظرفشویی زیر کار

اگر سینک ظرفشویی زیر کار را برای آشپزخانه خود انتخاب می‌کنید، باید مانند مدل روکار صفحه کابینت شما برش بخورد؛ اما این بار لازم نیست سینک از بالا درون محل مناسب خود قرار گیرد و باید از زیر به صفحه کابینت وصل شود.
در ادامه این مقاله به بررسی انواع مدل سینک ظرفشویی که در بازار موجود هستند و از محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر مدل‌ها برخورداراند خواهیم پرداخت؛ پس با ما همراه باشید:

سینک استیل

سینک استیل را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین و ساده‌ترین انواع سینک‌های ظرفشویی دانست.
یکی از دلایل محبوب بودن سینک ظرفشویی استیل مقاومت بسیار خوب و طول عمر این محصول است. سینک استیل در مقابل رطوبت و آب مقاومت خوبی دارد و به راحتی زنگ نمی‌زند و خراب نمی‌شود، از طرفی دیگر سینک استیل خیلی راحت تمیز و ضدعفونی می‌شود.
شاید شما از طرفداران سینک ظرفشویی سفید یا رنگ‌های دیگر باشید، در این صورت باید بدانید سینک استیل رنگی خوب و مناسبی در بازار وجود ندارد و باید به دنبال مدل‌های دیگر همچون انواع سینک گرانیتی، صابونی یا مرمر باشید.


سینک


سینک ظرفشویی گرانیتی

این روزها که سینک‌های رنگی مخصوصاً سینک ظرفشویی سفید طرفداران بیشتری پیدا کرده، سینک گرانیتی نیز مورد توجه مشتریان زیادی قرار گرفته است. تنوع رنگ این سینک‌ها و زیبایی بصری سینک ظرفشویی گرانیتی از دلایلی هستند که این محصول را بین خریداران محبوب می‌کنند. به‌طور معمول در ساخت انواع سینک گرانیتی از گرانیت و رزین استفاده شده است که شما عزیزان می‌توانید بر اساس نیاز خود انواع سینک گرانیتی، یعنی مدل دو لنگه یا تک لنگه را خریداری نمایید.

سینک ظرفشویی ساخته شده با سنگ صابونی

اگر تمایل دارید سنگ و صفحه کابینت شما یک شکل و یک دست باشند، می‌توانید به سراغ سینک‌های ساخته شده با سنگ صابونی بروید. در این مدل از سینک‌ها، جنس سینک و صفحه کابینت معمولاً یکی کار می‌شود. روشن است که این مدل کمی هزینه‌بر است ولی زیبایی منحصربه‌فردی دارد. سینک‌های صابونی را می‌توان یک سینک ظرفشویی جدید به‌حساب آورد.
این سینک‌ها در مقابل آلودگی مقاومت قابل توجهی دارند و زود لک نمی‌شوند، اما در مقابل خش، آسیب و ضربه مقاومت کمتری نسبت به انواع سینک ظرفشویی در جنس‌های مختلف دارد و در هنگام استفاده نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

سینک ظرفشویی مرمر

اگر به دنبال سینک ظرفشویی لوکس و چشم‌گیری برای آشپزخانه‌ی زیبای خود هستید، باید به سراغ سینک‌هایی‌ از جنس مرمر بروید. سنگ زیبای مرمر ظاهری بسیار شیک و زیبا دارد و استفاده از آن‌ها در ساختار خانه و آشپزخانه می‌تواند زیبایی محیط را چند برابر کند. روشن است زمانی سینک مرمر در آشپزخانه شما جلوه خواهد داشت که با تجهیزات و دکوراسیون آشپزخانه تناسب داشته باشد.
مرمر در مقابل خراش و ضربه مقاوم است اما متأسفانه خیلی زود درخشش و جلوه ابتدایی خود را از دست می‌دهد. این مدل از سینک در میان قیمت انواع سینک ظرفشویی از ارزش بیشتری برخوردار بوده و برای آن باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید.

سخن آخر
در این مقاله که توسط شرکت شودر تولید شده است با انواع سینک ظرفشویی آشنا شدیم و متوجه شدیم که هرکدام از آن‌ها چه خصوصیاتی را دارا هستند. با توجه به اینکه قیمت انواع سینک ظرفشویی در مدل‌های استیل، گرانیتی و مرمر به دلیل جنس به‌کاررفته در آن‌ها متفاوت هستند، لازم است تا در ابتدا نیاز خود را مشخص کرده و بر اساس دکوراسیون آشپزخانه خود، خرید موفقی را تجربه نمایید.
لازم به ذکر است که کمپانی شودر تولید کننده انواع سینک ظرفشویی و شیرآلات است و شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت شودر طیف وسیعی از این محصولات را مشاهده کرده و با قیمت انواع سینک ظرفشویی و شیرآلات آشنا شوید.
منتشر شده در تاریخ 1400/07/12

نظر خود را ثبت کنیدمطالب مرتبط

مشاهده آرشیو