هنگام خرید شیرآلات به چه مواردی باید توجه کرد؟ قسمت اول-پرلاتور

خلاصه :انتخاب و خرید شیرآلات با کیفیت و با کارایی مناسب برای منزل، دغدغه خیلی از صاحب‌خانه‌هاست. هنگام خرید شیرآلات برای قسمت‌های مختلف خانه خود از قبیل: آشپزخانه، حمام و توالت باید نکات و معیارهایی را در نظر بگیرید تا از خرید خود پشیمان نشوید. شودر در این سری مطالب معیارهای مهم و ضروری برای خرید شیرآلات باکیفیت را با شما در میان میگذارد تا بتوانید با توجه به این معیارها در خرید شیرآلات حرفه‌ای شوید.
وقتی تصمیم میگیرید برای خانه جدید خود شیرآلات بخرید یا مجبور به تعویض شیرآلات خانه خود هستید، با چه معیارهایی خرید میکنید؟ اولین عوامل برای خیلی‌ها قیمت ، جنس بدنه و البته زیبایی است. اما حقیقت این است که در شیرآلات مدرن امروزی، مثل شیرآلات اهرمی عوامل تاثیرگذار بیشتری کیفیت و کارایی را تضمین میکند. یکی از عواملی که باید هنگام خرید شیرالات به آن توجه کنید پرلاتور است. پیشنهاد میکنیم برای اینکه با اهمیت نقش پرلاتور در شیرآلات آشنا شوید و آن را دست‌کم نگیرید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

پرلاتور چیست و چرا عامل مهمی در خرید شیرآلات محسوب میشود؟

در قسمت آبریز شیرآلات بهداشتی قطعه‌ای به نام پرلاتور نصب می‌شود تا جریان آب خروجی، نرم و یکنواخت شود و به اطراف پاشیده نشود. پرلاتور ها بسته به نوع کاربرد مصرف شیرآلات انواع مختلفی دارند؛ بهترین پرلاتور برای استفاده در شیرآلات، پرلاتور کاهنده مصرف آب است.  

این نوع پرلاتور ها بدون اینکه فشار آب را کم کنند به کمک فناوری که به آن مجهز شده‌اند آب مصرفی خانگی را تا ٤٠ درصد کاهش می‌دهند. باورنکردنی است که این قطعات کوچک شما را تبدیل به فردی دوست‌دار محیط زیست می‌کند، حتی بی آنکه شما سعی کرده باشید در مصرف آب صرفه‌جویی کنید. 

پرلاتور چه طور به کاهش مصرف آب کمک می‌کند؟ 

پرلاتور دارای چند صفحه مشبک است که در هنگام خروج هوا، آب را از طریق روزنه‌هایی به داخل می‌کشد. هر پرلاتور دارای سه بخش صافی، توری و یک واشر آب‌بندی در محل اتصال است. نحوه عملکرد پرلاتور به این صورت است که در هنگام استفاده و خروج آب از سر شیر، آب درون آن با هوا مخلوط شده و به صورت ذرات حباب‌دار خارج می‌شود. با توجه به ترکیب آب و هوا که حدود ٥٠ درصد است در ظاهر حجم آب خروجی تغییری نکرده ولی در عمل به همین دلیل مصرف آب را کاهش می‌دهد. آب هم در ترکیب هوا و رد شدن از صافی‌های پرلاتور تبدیل به جریانی سپید و با لطافت شده که وقتی با دستانتان برخورد می‌کند، باعث حس خوشایندی می‌شود. 

در حقیقت پرلاتور ها علاوه بر اینکه جریان آب را یکنواخت و ملایم و از پاشش آب به اطراف جلوگیری می‌کنند، باعث می‌شوند در مصرف آب صرفه‌جویی شود.
 

میزان کاهش مصرف آب پس از نصب پرلاتور در روشویی

یک خانواده ٤ نفره، اگر ٢ نوبت در روز از روشویی استفاده کنند، میزان آب مصرفی‌شان در هر دقیقه ١٢ لیتر خواهد بود. اگر همین خانواده بر روی آبریز شیر روشویی خود، پرلاتور نصب کنند این میزان مصرف آب را تا  ٦ لیتر در دقیقه کاهش می‌دهند. با وجود قطعه کوچکی مثل پرلاتور در قسمت دهانه شیرآلات، از جریان با طراوت آب ترکیب شده با هوا لذت برده و آب به اطراف نمی‌پاشد و علاوه بر این در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود. همچنین میزان انرژی برای تولید آب گرم نیز کاهش می‌یابد. 

اگر پرلاتور شیرآلات از نوع کاهنده مصرف آب نباشد یا کیفیت خوبی نداشته باشد، آب با فشار زیاد و به صورت غیر یکنواخت به بیرون پاشیده می‌شود  و با توجه به سختی نوع آب ایران و وجود املاح مختلف در سیستم لوله‌کشی، پرلاتور خیلی زود رسوب می‌کند و شیر شما کارایی مناسبی نخواهد داشت.

 


شیرآلات شودر با پرلاتور با کیفیت از هدررفت آب جلوگیری می‌کند، چون پرلاتور مهم است

در ساختار پرلاتور هایی که شیرآلات شودر به آن‌ها مجهز است، از صافی ٥ لایه  استفاده شده است و جنس پلیمری که در آن بکار رفته مطابق با استانداردهای جهانی است. این پرلاتور ها در عین حال که باعث می‌شوند در مصرف آب صرفه‌جویی کنید، صدای خروج آب را به زیر بیست دسی بل می‌رسانند. 

با توجه به همین معیار به ظاهر کوچک و انجام خرید آگاهانه شیرآلات، نه تنها در حفظ مایه حیات زمین سهیم می‌شوید بلکه آرامش و لذت از کاربرد شیرآلات با کیفیت را به خانه خود  هدیه می‌دهید.
 

منتشر شده در تاریخ 1399/03/11

نظرات | نظر خود را ثبت کنید

نظر خود را ثبت کنید