نقش طراحی پایدار شیرآلات منزل در حفظ محیط زیست

خلاصه :طراحی پایدار چیست و چه نقشی در حفاظت محیط زیست آن هم از قلب خانه دارد؟ در این مطلب از نقش شیرآلات منزل در حفظ منابع آبی می‌خوانیم.
خانه‌های مدرن، این روزها بیشتر از هر زمان دیگری تهدیدی برای محیط زیست محسوب می‌شوند. یک آپارتمان با متراژ متوسط را در یک شهر در نظر بگیرید. این آپارتمان به احتمال بسیار زیاد، وسایلی دارد که چه بزرگ و چه کوچک، مواد زیادی در ساختشان به کار رفته‌اند. لوسترها، پایه‌ها و صندلی‌ها از جنس انواع فلزات زیست تخریب ناپذیر هستند و روزانه حجم زیادی از زباله در هر خانه تولید می‌شود. همچنین در خانه‌های مدرن مصرف انرژی و منابع طبیعی خیلی بالاست. دستگاه‌های الکترونیکی، شارژرهایی که بی‌وقفه به برق وصل هستند، شیرآلات منزل که چکه می‌کنند و... همه و همه باعث می‌شوند که نادانسته در خانه‌هایمان انرژی را هدر بدهیم و زمین را به سوی نابودی ببریم. یکی از مسائلی که روند این تخریب را کند می‌کند، طراحی پایدار وسایل و تجهیزات منزل است.   در این مطلب با هم از طراحی پایدار شیرآلات منزل می‌خوانیم که به کاهش مصرف آب کمک می‌کنند تا زمین تشنه نماند.
 
طراحی پایدار چیست؟ این اولین سوالی است که باید به آن جواب بدهیم. وسایل مختلف منزل (اعم از شیرآلات، اتصالات، وسایل تزئینی، مبلمان و...) وقتی برچسب "طراحی پایدار" می‌خورند که –طبق تعریف کمیته جهانی محیط زیست- در راستای کاهش آسیب‌های محیطی، به حداقل رساندن مصرف منابع انرژی و هماهنگی هرچه بیشتر با طبیعت ساخته شده باشند. از اواخر قرن بیستم، شرکت‌های صنعتی به ویژه شرکت‌هایی که در حوزه لوله‌کشی و طراحی شیرآلات کار می‌کردند بیشتر و بیشتر با موضوع رو به گسترش حفاظت از محیط زیست همراه شدند و اختراعات و راه حل‌های زیادی را هم برای این موضوع ارائه کردند.
 
کمپانی‌‎های بزرگی در حال طراحی و ایده‌پردازی برای اختراع شیرآلات کاهنده مصرف آب هستند. شودر هم به عنوان یک سازنده و طراح شیرآلات منزل، این موضوع را در کنار زیبایی و کارآمدی در تمام شیرآلاتش در نظر گرفته و با پیش‌بینی پرلاتور، کارتریج و قطعات کاملا باکیفیت و آبکاری مدرن هم عمر محصولات را بالا برده و هم کاهش مصرف آب را در آن‌ها تضمین کرده. کارتریج سرامیکی مقاومِ شیرآلات شودر با تحمل دما و فشار بالا، باعث می‌شود دمای آب به خوبی تنظیم شده و هیچوقت چکه نکند.‌ همچنین پرلاتورها که به انتهای قسمت آبریز شیرآلات شودر متصل می‌شوند، مجهز به فناوری ترکیب آب و هوا هستند که باعث می‌شوند آب با فشار منظم‌تری خارج شده و هدر نرود. پاشش و دمای مناسب آب در شیرآلات حمام و آشپزخانه شودر، کاربری را چندین مرتبه راحت‌تر می‌کنند تا شما برای تنظیم دما یا باز و بسته کردن، معطل نشوید و آب را هدر ندهید.
 
منتشر شده در تاریخ 1398/04/18

نظرات | نظر خود را ثبت کنید

نظر خود را ثبت کنید