طراحی پایدار اجزای خانه چطور وضعیت محیط زیست دنیا را بهتر می‌کند؟

خلاصه :به بهانه پنجم ژوئن، روز جهانی محیط زیست

سازمان ملل امروز پنجم ماه ژوئن برابر با پانزده خرداد را "روز جهانی محیط زیست" نامگذاری کرده. تاریخچه این روز به سال 1972 برمی‌گردد، یعنی زمانی که سازمان ملل کنفرانسی بین‌‍المللی در استکهلم برگزار کرد که موضوعش "انسان و محیط زیست" بود. همزمان با همین کنفرانس، مجمع عمومی سازمان ملل UNEP یا برنامه محیط زیست این سازمان را تصویب کرد. حالا و بعد از چهل و چهار سال، سالانه این رئز در کشورهای زیادی گرامی داشته می‌شود تا تمرکز دولت‌ها و سازمان‌های جهانی را بیشتر به محیط زیست جلب کند و مردم و صنایع دنیا را توانمند کند تا هر کدام در حوزه کاری خود، تا جایی که می‌توانند به حفظ محیط زیست و ساختن آینده‌ای امن و سبز کمک کنند. یکی از این حوزه‌ها، طراحی پایدار وسایل منزل است. چون به هر حال ما بیشتر وقتمان را کجا می‌گذرانیم؟ در چهارچوب خانه!

اصطلاح پایداری یا "Sustainability" برای اولین بار در سال 1986 توسط کمیته جهانی گسترش حفاظت محیط زیست مطرح شد و بر حفظ منافع نسل حاضر، بدون به خطر انداختن نیازهای نسل آینده تمرکز داشت. این مفهوم خیلی گسترده، این روزها بیشتر از همیشه در زمینه طراحی و ساخت لوازم منزل مطرح شده. کارشناسان محیط زیست به محصولاتی پایدار می‌گویند که منابع طبیعی مثل آب را صحیح مصرف کنند، قابلیت بازگشت به چرخه زندگی را داشته باشند و در یک کلام: "زندگی انسان را بهبود بخشند."

ما در شیرآلات شودر، در طراحی تمام محصولاتمان به محیط زیست به ویژه موضوع کمبود آب توجه کرده‌ایم. مثلا پرلاتور کاهنده مصرف آب در شودر، کمک می‌کند که شما در خانه، همیشه آب را صرفه‌جویانه مصرف کنید. چطور؟  پرلاتورهای شودر، برای مصرف بهینه به انتهای قسمت آبریز شیرآلات متصل می‌شوند و مجهز به فناوری ترکیب آب و هوا هستند. این یعنی وقتی شیر را باز می‎‌کنید، آب با فشار منظم‌تری خارج شده و هدر نمی‌رود. همین تغییر کوچک در سبک زندگی، بدون شک نتایج بزرگی به همراه دارد که به نفع زمین هستند. همچنین در بیشتر سردوش‌های شودر تکنولوژی Air به کار رفته. این فناوری، می‌تواند آب و هوا را ترکیب کند و درست شبیه پرلاتورهای شودر، پاشش آب را یکنواخت کند تا در حمام نیازی به کم و زیاد کردن فشار نداشته باشید و کمتر آب مصرف کنید.

همچنین مس و روی مصرفی در فرایندهای تولیدی انواع شیرآلات شودر هیچ ناخالصی‌ای ندارند و بالاتر بودن ضخامت شودر از حالت عادی دیگر محصولات، عمر آن را بالا می‌برد (شیرآلات شودر بالای ده سال دوام دارند). همین موضوع یعنی تولید کمتر زباله و یک قدم در جهت افزایش طراحی پایدار و در نتیجه: حفظ محیط زیست. ما در تمام مراحل تولید و کنترل کیفی محصولاتمان، جزئیات منجر به سبک زندگی مناسب را در نظر داریم و کنار شماییم تا با شیرآلات دوستدار محیط زیست، قدمی در راستای ساختن جهانی برداریم که برای آیندگان سبزتر و دلپذیرتر است. روز جهانی محیط زیست گرامی.

منتشر شده در تاریخ 1398/03/15

نظرات | نظر خود را ثبت کنید

نظر خود را ثبت کنید