هنگام خرید شیرآلات به چه مواردی باید توجه کرد؟ قسمت سوم-آبکاری

خلاصه :انتخاب و خرید شیرآلات با کیفیت و با کارایی مناسب برای منزل، دغدغه خیلی از صاحب‌خانه‌هاست. هنگام خرید شیرآلات برای قسمت‌های مختلف خانه خود از قبیل: آشپزخانه، حمام و توالت باید نکات و معیارهایی را در نظر بگیرید تا از خرید خود پشیمان نشوید. شودر معیارهای مهم و ضروری برای خرید شیرآلات باکیفیت را با شما در میان میگذارد تا بتوانید با توجه به این معیارها در خرید شیرآلات حرفه‌ای شوید.
وقتی تصمیم می‌گیرید، برای خانه خود شیرآلات بخرید و به یک فروشگاه تهیه شیرآلات بهداشتی سر می‌زنید اولین چیزی که ذهن‌تان رو به خود مشغول می‌کند این است که با هزینه‌ای که می‌پردازید این شیرآلات چقدر عمر می‌کند؟
سوال خود را از فروشنده می‌پرسید و احتمالا فروشنده در پاسخ، شیرآلات را بر اساس نوع و جنس آبکاری‌شان به شما نشان می‌دهد. بله، ما هم می‌گوییم آبکاری نقش اساسی در طول عمر شیرآلات دارد. این مطلب را بخوانید تا چیزهای بیشتری درباره آبکاری بدانید و به نسبت هزینه‌ای که می‌کنید شیرآلاتی  با آبکاری استاندارد و طول عمر بالا بخرید.

آبکاری چیست و چرا عامل مهمی در خرید شیرآلات محسوب می‌شود؟

 فرآیند قراردادن پوششی از فلزات یا غیر فلزات بر روی قسمت خارجی شیرآلات را آبکاری می‌گویند. آبکاری شیر آلات در درجه اول باعث بالا رفتن مقاومت سطح خارجی شیرآلات نسبت به ضربه، خوردگی شیمیایی و سایش در طول زمان می‌شود. اگر آبکاری شیرآلات با کیفیت انجام شده باشد، ظاهر آن‌ها در طول زمان تغییری نمی‌کند و شیرآلات شما همیشه خواهند درخشید.  
این موضوع بخصوص در دکوراسیون داخلی خانه شما نقش مهمی ایفا می‌کند. توجه به جزئیات اینچنینی، فضای آشپزخانه، حمام و توالت را  زیباتر می‌کند. با خرید شیرآلاتی که فرآیند آبکاری مطابق استاندارد را طی کرده باشند و از ضخامت و جنس مناسب لایه آبکاری  برخوردار باشند، دیگر نگران تمیز کردن یا درخشان ماندن شیرآلات خود نخواهید بود.


نقش مواد اولیه بکار رفته در شیرآلات


کیفیت یک آبکاری بادوام به جنس مواد اولیه بکار رفته در شیرآلات بستگی دارد. اگر آبکاری که بر روی شیرآلاتی ساخته شده از مواد اولیه با ناخالصی صورت بگیرد، دوام و درخشندگی خوبی هم نخواهد داشت.
در شیرآلات شودر، آبکاری با ضخامت بالا بر روی تراش یکپارچه‌ی شمش‌های برنجی صورت می‌گیرد و همین باعث شده تا شیرآلات شودر بادوام‌تر از محصولات دیگر باشند.

شوینده‌ها نقشی در درخشش شیرآلات ندارند، آبکاری مهم است!

اگر در ساخت شیرآلات، آبکاری بی کیفیت انجام شود، پوشش شیرآلات شما دوام و ماندگاری بالایی نخواهند داشت، هیچ وقت جلوه و زیبایی خوبی نداشته، در طول زمان درخشندگی‌‌شان را از دست داده و سیاه می‌شوند.  
برخلاف تصور ما، جنس مواد شوینده و پاک کردن شیرآلات اثر چندانی روی درخشندگی شیرآلات ندارد و هر چقدر شیرآلات را پاک کنید اگر آبکاری اصولی و مطابق استاندارد انجام نشده باشد، رسوبات از روی آن ها پاک نشده و برق نمی‌زنند.
آبـکاری دقیـق و باکیفیـت شـیرآلات باعـث می‌شود کـه زیبایی، جلا و درخشندگی شیرآلات حفظ شود و رسوبات از روی شیر راحت‌تر پاک شده و شیرآلات شما سالها مثل روز اول برق بزند.

انواع آبکاری

 برای پوشش دهی و آبکاری شیرآلات همگام با پیشرفت تکنولوژی و فناوری در این زمینه، از مواد و روش های مختلف با کاربردهای متنوع استفاده می‌شود. 

یک روش مدرن در آبکاری شیرآلات شودر، آبکاری لایه نشانی فیزیکی بخار   Physical vapor deposition  یا به اختصار Pvd  که در خلا انجام می‌شود. 
در این نوع آبکاری بخش بیرونی شیرآلات را به وسیله اتم‌های باردار فلز مورد نظر همانند کروم، برنز یا هر فلز دیگری بمباران می‌کنند تا به طور شیمیایی سطح فلز پایه با فلز مورد نظر پوشیده شود. با این روش علاوه بر افزایش طول عمر شیرآلات، کیفیت آنها نیز تضمین می‌شود.

شیرآلاتی که به این روش آبکاری می‌شوند، مقاومت بالایی در برابر حرارت، سایش و خوردگی دارند و علاوه بر اینکه سمی نبوده و با محیط زیست سازگارند؛ عامل مهمی که  خیلی از ما باید در هنگام خرید هر گونه محصول در نظر بگیریم تا از تخریب محیط زیست جلوگیری کنیم.
 

شیر آلات شودر با آبکاری منحصر به فرد درخشندگی ماندگار دارد، چون آبکاری مهم است

 کیفیت متمایز آبکاری و انجام استاندارد مراحل انجام آن در شودر، شیرآلات تولید شده‌ی شودر را به انتخابی مطمئن برای خریداران بدل کرده است. درخشندگی ماندگار و دوام و طول عمر بالای شیرآلات شودر بخاطر  آبکاری با کیفیت این شیرآلات است. پیشنهاد می‌کنیم انواع محصولات شودر با پوشش‌های مختلف و ویژگی‌های منحصر به فردشان را ببینید.


 
منتشر شده در تاریخ 1399/03/13

نظرات | نظر خود را ثبت کنید

نظر خود را ثبت کنید