دکوراسیون آشپزخانه مدرن

خلاصه :فکر می­ کنید چه چیزهایی در زیبایی دکوراسیون داخلی بخش ­های مختلف خانه شما تاثیر دارد؟ شاید گمان کنید فقط مواردی همچون مبلمان است که در دکوراسیون خانه مهم و موثر است. ولی خوب است بدانید تجهیزات و وسایل مختلف و مورد استفاده در هر قسمت خانه مثل شیرآلات بهداشتی بر نوع دکوراسیون تاثیر مستقیم و یا حتی غیر مستقیم دارد.

فکر می­ کنید چه چیزهایی در زیبایی دکوراسیون داخلی بخش ­های مختلف خانه شما تاثیر دارد؟ شاید گمان کنید فقط مواردی همچون مبلمان است که در دکوراسیون خانه مهم و موثر است. ولی خوب است بدانید تجهیزات و وسایل مختلف و مورد استفاده در هر قسمت خانه مثل شیرآلات بهداشتی بر نوع دکوراسیون تاثیر مستقیم و یا حتی غیر مستقیم دارد.

یکی از اشتباهات راجع در دکوراسیون داخلی بی­ توجهی به انتخاب شیرآلات است. به دلیل اینکه انتخاب شیرآلات عموما در مراحل انتهایی کار انجام می­ شود در اکثر مواقع دستخوش بی توجهی و کم حوصلگی می­ گردد. برای اینکه دکوراسیون آشپزخانه مدرن شما ظاهری یکپارچه و زیبا داشته باشد، باید توجه کنید تا شیرآلات که یکی از بخش ­های مهم دکوراسیون آشپزخانه به حساب می­ آیند تناسب کافی با چیدمان آشپزخانه مدرن شما داشته باشند.

شیرآلات مدرن، نیاز بازار امروز

شاید پیش از این برندها و تولید کنندگان شیرآلات مختلف توجه آنچنانی به تولید شیرآلات مدرن و خاص نداشتند اما امروزه با توجه به نیاز بازار و علایق و توجه افراد به داشتن آشپزخانه با دکوراسیون مدرن، نقش شیرآلات مدرن و به روز پررنگ ­تر از پیش است.

لازم به ذکر است این پیشرفت در تولید شیرآلات مدرن فقط محدود به ظاهر نیست و صنعت تولید شیرآلات با پیشرفت­ های چشم گیر خود توانسته محصولاتی مرغوب و با کیفیت تولید کند تا کارایی بهتری داشته باشند، کار کردن با این تجهیزات راحت­ تر شود و در مصرف آب نیز صرفه جویی گردد.

شیرآلات آشپزخانه مدرن چه ویژگی هایی دارند؟

همانطور که پیش­تر گفته شد شیرآلات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن نقش پررنگی دارند. بنابراین در زمان انتخاب شیرآلات به ویژگی ­های شیرآلات انتخابی خود دقت کنید.

این روزها شیرآلات ساختمانی در مدل ­های مختلفی و به منظور استفاده در موقعیت های متفاوتی عرضه می­ شوند. محل استفاده از این تجهیزات باعث تفاوت­ هایی در نوع، مدل و ظاهر شیرآلات می­شود. برای مثال شیرآلاتی که در سرویس بهداشتی استفاده می­ شوند با شیرآلات آشپزخانه متفاوت است. همچنین شیرآلات آشپزخانه مدرن با شیرآلات آشپزخانه سنتی نیز تفاوت های اساسی دارد.

شیرآلات چشمی

برای اینکه دکوراسیون آشپزخانه مدرن شما تکمیل باشد به شیرآلات مدرن احتیاج دارید، از جمله شیرآلات مدرن که می­ توانند یک آشپزخانه زیبا و جذاب را برای شما به وجود آورند، می­ توان به شیرآلات چشمی و یا شیرآلات مدل دار اشاره کرد.

درعین حال که این شیرآلات به شدت زیبا و به روز هستند تاثیر فوق­العاده ­ای در جلوگیری از هدر رفتن آب نیز دارند. شیرآلات چشمی با توجه به تکنولوژی خاص خود مانع از باز ماندن آب حتی برای مدت زمان کوتاه می ­شوند و علاوه بر صرفه جویی آب باعث کاهش هزینه­های جانبی نیز می­ گردند.

شیرآلات توکار

یکی دیگر از انواع شیرآلات که محبوبیت بسیاری دارند و برای تکمیل چیدمان آشپزخانه مدرن از بهترین انتخاب ها به شمار می­ آیند شیرآلات توکار هستند. جاگیر نبودن این شیرآلات و مینیمال بودن ظاهر آنها باعث می­ شود تا فضای کمتری در آشپزخانه اشغال شده و از شلوغی بیش از حد نیز جلوگیری می­ کنند.

شیرآلا توکار فقط مختص آشپزخانه نیستند و شما می­ توانید برای سرویس بهداشتی و حمام نیز از شیرآلات توکار استفاده کنید. این یکپارچگی در استفاده از یک مدل محصول در مکان­ های مختلف ظاهری بسیار شیک و چشم نواز ایجاد می­ کند.

شیرآلات فنری

شیرآلات فنری و شلنگ دار علاوه بر ظاهر مدرن و به روز به شدت کاربردی هستند. وجود چنین شیرآلاتی در دکوراسیون آشپزخانه مدرن شما فقط زیبایی به همراه ندارند، بلکه این شیرآلات می­ توانند با کارایی­ های ویژه ­ی خود در بالا بردن سرعت و کیفیت کارها در آشپزخانه موثر باشند و آشپزخانه مدرن شما را تکمیل کنند.

رنگ­های مختلف شیرآلات

همانقدر که تنوع طرح و مدل شیرآلات در انتخاب این محصول تاثیر دارد، رنگ­ های مختلف آن نیز در انتخاب افراد با سلیقه­ های مختلف موثر است. اینکه رنگ طلایی در آشپزخانه مدرن شما خود را بهتر نشان می­ دهد یا استیل، و یا اینکه شیرآلات رنگی دوست دارید و با وسایل آشپزخانه تناسب دارند یا خیر، همه و همه در نتیجه­ ی نهایی و داشتن یک آشپزخانه مدرن، سنتی و ... اثر مستقیم دارد.

 همانطور که در گذشته طرح و مدل های شیرآلات محدود بوده است، رنگ آنها نیز محدود به رنگ استیل می­ شد ولی حالا به واسطه­ ی انواع مدل­ ها، رنگ­ ها و طرح ­ها هیچ محدودیتی برای انتخاب، ایده ­پردازی و اجرا برای داشتن یک آشپزخانه مدرن وجود ندارد.

 

چیدمان آشپزخانه مدرن این روزها کار چندان سختی نیست فقط کافی است طرح ­ها و ایده­ های یک طراح داخلی با سلیقه را اجرا کنید و یا خودتان با جستجو در بین گزینه ­های موجود دکوراسیون داخلی دلنشین و مورد پسندتان را داشته باشید. مراقب باشید شلوغی بیش از حد محیط، استفاده از تجهیزات مختلف که بیش از حد عجیب و نامعقول باشند و استفاده از رنگ ­های نامناسب با محیط می­ تواند مانع از داشتن یک آشپزخانه­ ی آرام شود و خیلی زود از این دکوراسیون نامتناسب دل زده می­ شوید.

منتشر شده در تاریخ 1399/06/01

نظرات | نظر خود را ثبت کنید

نظر خود را ثبت کنید